Product Owner

    productowner

    agile

    scrum

    teamwork

Velük dolgozhatnál együtt:

A munkakör leírása

Rólunk

Mi egy több, mint 10 éves szoftverfejlesztő cég vagyunk. Magyar és nemzetközi ügyfeleinknek szállítunk digitális megoldásokat, elsősorban webes és mobil fejlesztéseket.

A Webtown csapatánál komolyan vesszük az agilis alapelveket ezért nálunk nagy szabadságfokkal rendelkező, önszervező csapatok dolgoznak.

Ha most azon gondolkodsz, hogy egy ügyfeleknek fejlesztő cégnél hogyan működhet a nagykönyv szerinti Scrum és milyen lehet egy itteni product owner szerep, akkor megértjük a kérdéseid.

Nálunk a következőket jelenti a Product Owner munkakör

Mivel mi elsősorban az ügyfeleinknek fejlesztünk megoldásokat, ezért nálunk a product owner legfontosabb feladata, hogy az ügyfeleink üzleti környezetét megértve, a fejlesztő csapatokkal közösen olyan megoldásokat készítsen, amik az ügyfél üzleti céljait szolgálják, és ezáltal az ügyfeleket elégedetté teszik.

Néhány pontban összeszedtük, hogy milyen feladatokat lát el nálunk egy product owner.

  • Megérti az ügyfelek problémáit és velük, valamint a résztvevő szakemberekkel (szoftverfejlesztők, UI/UX szakértők..)  szorosan együttműködve, olyan megoldásokat dolgoz ki, amik az előre megállapodott kereteken belül megvalósíthatóak. Tehát a PO egyik legfontosabb feladata, hogy egyensúlyt teremtsen az ügyfél elvárások, a pénzügyi- és időkeretek, valamint a műszaki realitások között.
  • Az ügyféligényeket érthetően képviseli a fejlesztőcsapat felé, mindent megtesz azért, hogy a fejlesztők és az ügyfelek megértsék egymást, egy nyelvet beszéljenek. Nálunk a product ownernek kulcsszerepe van abban, hogy a fejlesztő csapat érezze, hogy fontos munkát végez.
  • Vezeti a product backlogot és gondoskodik róla, hogy a backlogban szereplő elemek érthetők és megfelelő méretűek legyenek. Ebbe beleértjük, hogy a backlog tartalmazza az ismert feladatokat, az elemei rendelkeznek becsléssel, a backlog tetején lévő elemek kisméretűek, a fejlesztő csapat számára érthetőek.
  • A PO a backlogot az ügyfelek felé transzparensen vezeti és gondoskodik arról, hogy az ügyfél képviselői megértsék, hogy a backlog elemeinek sorrendje és mérete, a csapatok ismert sebességével milyen reális határidőket eredményez.
  • Nálunk előfordul, hogy egy csapat több projekten dolgozik, vagy a product owner több csapattal dolgozik, ezért folyamatosan egyeztetni kell a többi product ownerrel és a csapatot terelgető Scrum Masterekkel a csapatok kapacitásairól. Ez nem mindig könnyű, de sokat segít benne, hogy segítőkész és konstruktív légkör uralkodik nálunk.

Ha ilyen emberi tulajdonságokkal rendelkezel, akkor sikeres leszel ebben a szerepkörben

Ahogy a fentiekből már gondolhatod, nálunk a product owner egy kapcsolatteremtő és egyben rendszerező szerepkör. Akkor tudsz sikeres lenni, ha rendelkezel a következő tulajdonságokkal.

  • Képes vagy beleélni magad az ügyfelek helyzetébe, meg tudod érteni a problémáikat.
  • Jól kommunikálsz és el tudod magyarázni a fejlesztőknek, hogy milyen igényeket kell kielégítenie a fejlesztendő megoldásnak.
  • Szereted ezt a szakmát, és szeretnél jó lenni benne. Ehhez megvan benned a tanulni akarás, a nyitottság, és képzed magad, hogy minél jobbá válj.
  • Képes vagy konszenzust teremteni az eltérő vélemények és érdeklődési körök között. Egy megoldás fejlesztésekor sok érdek és ötlet ütközik, ezekből kell az érintettekkel közösen kidolgozni egy mindenki számára elfogadhatót.
  • Kompromisszumkész vagy. El kell tudnod fogadni, hogy a sok ötlet közül a Tied is csak az egyik. Nem fontos, hogy mindig igazad legyen, az a lényeg, hogy a csapat, amellyel dolgozol, hinni tudjon abban, hogy a legjobb megoldást találtátok meg.
  • Képes vagy konfliktust vállalni és azt konstruktív módon kezelni. A kompromisszumkészség nálunk nem azt jelenti, hogy feladod az álláspontodat, hanem hogy képes vagy olyan álláspontot kidolgozni, ami egyezik az értékrenddel, és az általad képviselt célokkal. A konszenzus csak viták árán tud kialakulni, ezért ki kell tudnod állni a véleményed mellett. Az ügyfelekkel, a csapat többi tagjával és néha a vezetőkkel szemben is.
  • Jó rendszerező képességgel rendelkezel. A fejlesztési projektekben keletkező rengeteg elvárást és ötletet egy közös mederbe kell tudni terelni. Ahhoz, hogy ezt a folyamatot irányítani tudjad, képesnek kell rendszerbe szervezni az információkat.

Ezeknek a szakmai tapasztalatoknak a nagy részére szükséged lesz

Mindenképpen elvárás, hogy legyen tapasztalatod szoftverfejlesztési projektek követelményeinek kezelésében és legyél nyitott az agilis megközelítés iránt. Nálunk nem teljhatalmú projektmenedzser, hanem a csapat iránytűje leszel.

Minél több tapasztalattal rendelkezel az alábbiak közül, annál könnyebb lesz megtalálnod a helyed ebben a pozícióban:

  • Legalább 5 évet dolgoztál valamilyen szoftverfejlesztő csapatban.
  • Product owner voltál egy olyan szervezetben amelyik szoftver megoldásokat szállított. Olyan account manager, vagy projektvezető voltál egy megoldásszállító cégnél, aki mélyen belelátott a fejlesztési feladatokba és meghatározó szerepe volt a megoldások kialakításában. Ezek valamelyikében legalább 3+ év tapasztalatot szereztél.
  • Tapasztalatot szereztél webes rendszerek fejlesztésében.
  • Tapasztalatot szereztél szoftverkövetelmények megfogalmazásában és fejlesztőknek történő átadásában.
  • Tapasztalatod van tárgyalási helyzetekben, képes vagy érdekérvényesítésre.
  • Tárgyalóképes angol nyelvtudásod van, képes vagy angol nyelven végezni a munkád.

Mit kínálunk, miért jó nálunk dolgozni?

Mi igyekszünk komolyan venni az agilis alapelveket és értelmesen használni az agilis keretrendszerek technikáit. Nálunk valószínűleg nem (vagy csak nagyon ritkán) fogsz találkozni agilisnak csúfolt felesleges szertartásokkal. Igyekszünk a legjobb szakemberekkel dolgozni és folyamatosan fejlődni.

Mi az, amit biztosan nagyon fogsz szeretni nálunk?

  • A csapatot, a mindig barátságos és vidám irodai hangulatot
  • A havi közös csapatépítő alkalmakat
  • Közös reggeliket, fagyizásokat, játékokat
  • A havi, szabadon felhasználható home office keretet
  • Sosem kérünk olyat, amit még nem kell tudnod
  • Nálunk lehet hibázni, emberek vagyunk mi is, és nem tökéletesek
  • Őszinték vagyunk és folyamatosan törekszünk a transzparenciára
  • Nincsenek felesleges hierarchikus és adminisztrációs körök
  • Vannak olyan projektek, amikre nemet tudunk mondani, mert így helyes
  • A korrekt fizudat mindig időben megkapod, nem várjuk el, hogy túlórázz
  • Szeretjük, ha gondolkozol és önálló vagy és teret adunk a kibontakozásodnak
  • Könnyen eljutsz az irodába, és nem kell parkolást sem fizetni

Ő lenne a vezetőd

Ő Dibó. Dibó Zoli. Kb. 13 éve dolgozik aktívan a Webtown csapatában. Kb. ezer projektben vett részt projektvezetőként, elemzőként, vagy tanácsadóként. Egy ideje ő vezeti nálunk a teljes fejlesztési tevékenységet. Azért dolgozik, hogy a munkatársai csak a projektekre koncentrálhassanak.

Karrier űrlap - Product Owner

Jelentkezz csapatunkba az alábbi űrlap kitöltésével:

Nyitott pozíciók

Ilyen az élet a Webtown csapatában